EN

Bendruomenės gairės

Erdvė skirta įgalinti žmones marginalizuotose kreivumo, moteriškumo, klasės ir rasės pozicijose

Tai yra saugi erdvė, tačiau prie šios erdvės kūrimo turime prisidėti kiekviena. Išprašysime bet ką, kas imsis kokio nors pobūdžio smurto. Ši erdvė skirta dalintis trapumu ir maloniomis akimirkomis. Ne visos moterys yra femme ir ne visos femme žmonės yra moterys.

Jokio toksiško vyriškumo

Jei esi vyras, atsitrauk ir suteik erdvės. Vyriškumas gali reikštis įvairiais pavidalais. Nebandyk savintis, kontroliuoti, išnaudoti kitų, kad pasijustum svarbus.

Aktyvus sutikimas

Jei kas nors AIŠKIAI ir ATVIRAI neišreiškė noro bendrauti su tavimi (įskaitant bet kokį fizinį kontaktą), vadinasi to nenori. Neversk kitų liesti tave (ar bendrauti su tavimi) ir neliesk kitų be jų sutikimo.

Priimti kritiką sau

Visos darome klaidų, tačiau turime mokytis už jas atsakyti ir iš jų pasimokyti. Prisiimkime atsakomybę už savo veiksmus ir atsižvelkime į kritiką.

Suteik erdvės

Kritiškai žiūrėk į savo poziciją, privilegijas ir tai, kiek erdvės užimi. Pasikalbėk su kitomis žmonėmis toje pačioje pozicijoje jei matai, kad jos daro nesąmonę.

Atvirumas dėl finansinės situacijos

Šia erdve dalinasi žmonės iš įvairių ekonominių sluoksnių. Būk atvira dėl savo finansinių galimybių ir to, kiek gali skirti, kad kitos turėtų lygias galimybes dalyvauti.

Jokio rasizmo, seksizmo, transfobijos, ksenofobijos ir diskriminacijos dėl klasės, kūno sudėjimo, ar įgalumo

Ši erdvė skirta mums jaustis mylimoms ir nevaržomoms. Čia atsakomybė tenka struktūriškai privilegijuotiems žmonėms išmokti sugyventi su mumis, o ne atvirkščiai. Nepamirškime, kad kreivumas neturi nieko bendro su kapitalistinėmis progresyvumo idėjomis.

Šios bendruomenės gairės inspiruotos "geltonųjų liemenių" kolektyvo iš New York City ir Bibimbatty kolektyvo veikiančio Kopenhagoje.